Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol

Ruská tradice

Rusové zabíjejí Rusy. Nic objevného. Nejvíce Rusů v historii zavraždili sami Rusové, obětí bolševického teroru byly miliony. Tento fakt se podařilo vrahovi Putinovi ve svých soukmenovcích potlačit a vytěsnit jej především z myšlení mladé generace. Ti starší ztratili paměť už dřív, jinak by se před patnácti lety v anketě Největší Rus neumístili Stalin (paradoxně Gruzínec) na třetím a Lenin na pátém místě.

Ospravedlnění tzv. speciální vojenské operace, rozuměj likvidace státu Ukrajina, stojí na argumentu ochrany etnických Rusů před útlakem ukrajinských nacionalistů, v ruském vnímání fašistů. Především poslední týdny demaskovaly tento lživý účelový „cíl“ jako nikdy před tím. Ruští agresoři, bez ohledu na vlastní ztráty útočí na Charkov a okolí, kde dominantní většinu obyvatel tvoří etničtí Rusové, kteří se provinili tím, že nechtějí žít v putinovské totalitě. Region agresoři ostřelovali a ruské Charkovany zabíjeli, případně ničily životy civilistům a hlavně dětem, už dříve. Putin zachraňuje Rusy na Ukrajině tím, že je vraždí a mění jejich poklidné životy v tragédii.

Dá se říct, že v tomto asijském národě je to taková tradice.

P.S. Nicméně současný vývoj války ve mně vyvolává stejně depresivní pocity jako zjara 2022. Každé ráno otevírám zpravodajský web s obavou ze špatných zpráv. Ukrajinská armáda se ocitla v těžké defenzivě, padly a zemřely stovky Ukrajinců. Viním z toho především dalšího psychopata Trumpa, který na půl roku zablokoval vojenskou a finanční pomoc statečně bojující Ukrajině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 5 =