Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol

Trans stav vědomí

Ústavní soud zrušil zákonnou úpravu, která pro úřední změnu pohlaví trans lidí vyžadovala chirurgický zákrok, zahrnující sterilizaci a přeměnu pohlavních orgánů. S vědomím, že se v dnešní době pouštím na velmi tenký led, to nechápu. Ne že by mě tento genderový problém trápil, v Česku jsou stovky důležitějších věcí k řešení, je mě informace zaujala a začal jsem ji domýšlet.

Pokud to chápu správně, tak nově muž, který se cítí a genderově identifikuje jako žena a chce, aby tento stav reflektovaly úřady, tak nemusí podstoupit chirurgickou změnu pohlavních orgánů, neboť je to údajně v rozporu s právem trans lidí na ochranu tělesné integrity a osobní anatomie. Jinými slovy půjde mentálně i úředně o ženu s penisem. Totéž platí obráceně. Jistě, veškerá zákonná nařízení, jak mám nakládat se svým tělem jsou špatná. O této podmínce jsem ani netušil. Žádné trans lidi či nebinární osoby neznám, takže je mi to celkem fuk. Ať se každý člověk identifikuje podle libosti, na to má plné právo. Jsem jen starý heterosexuální muž z časů, kdy jsme si mohli z podobných záležitostí dělat nekorektní srandu, aniž by nám hrozilo kamenování či veřejná ostrakizace. Měl jsem zato, že pokud se žena narodí do mužského těla, tak touží být ženou se vším všudy, včetně chirurgické odstranění té fujtajbl věci mezi nohama, kterou zas touží mít muži v ženském těle. Bral jsem to jako přirozenost, nenapadlo mě, že si biologický muž s genderovou identitou ženy chce ponechat penis. Mám v tom hokej. Kdybych se ráno probudil s vagínou v rozkroku, tak bych následný šok nerozdýchal. Napadá mě pár nekorektních úvah boomera narozeného koncem minulého tisíciletí, kterému unikají některé nuance současné euroatlantické civilizace. Předem se omlouvám.

Technicky vzato od příště může nebiologická, ale úřední žena oplodnit nebiologického úředního muže, který dítě porodí. Když žena s anatomií muže vstoupí do ženských sprch mezi ženy s genderovou identitou žen, bude se muset prokázat občankou s literou „F“ jako Female? A co když do sprch vstoupí muž s genderovou identitou muže a bude tvrdit, že je mentálně žena, které ještě gmina nevystavila nový občanský průkaz? Bude smět žena s penisem závodit s ženami s vagínou? Padají opilí mravenci výhradně na pravou stranu? Opustil Andrej Moniku kvůli Tomiovi? Co na to Jan Tleskač?

Označení „trans“ znamená také změněný stav vědomí, čímž se v mém případě mnohé vysvětluje. Už jsem prostě starý a zmatený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + fourteen =