Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Katolická bona fide

Inkvizice. Celibát. Odpustky. Laxní postoj k nacizmu. Odmítání práv žen na interrupci. Sexuální zneužívání dětí duchovními. O přístupu ke komunitě LGBT ani nemluvě. Copak se katolická církev nezkompromitovala dost? Nyní opět torpédovala svou důvěryhodnost. Všichni svatí mučedníci, kteří raději za pravdu zemřeli, než aby se jí vzdali, se musejí hluboce stydět za nehorázné výroky současné hlavy církve.

Na veřejnost unikl obsah rozhovoru, který poskytl papež František švýcarské televizi RSI a který bude odvysílán 20. března. Svatý otec v něm blábolí o tom, že by měla Ukrajina uznat svou porážku, protože není schopna vypudit ruské síly ze svého území, že by měla najít odvahu vyvěsit bílou vlajku a začít jednat o míru. Pokud se za pár dní potvrdí zbabělý postoj hlavy katolické církve, půjde o hanebnost a pošlapání památky desítek tisíců padlých či zabitých hrdinských Ukrajinců, kteří si nepřáli nic jiného, než svobodu a suverenitu. Mír byl ruskými barbary vždy chápán jako slabost, kterou je třeba okamžitě využít ve svůj prospěch. Podaná pravice na znamení dohody, v levici za zády nůž. Kdo tohle nechápe je idiot. Sedmaosmdesátiletý František má právo být dementní, nemůže však ustupovat válečnému zločinci Putinovi, světu otevřeně vyhrožuje jadernou válkou. Zajímalo by mě, jak by se dnes zachoval celoživotní bojovník proti ruskému bolševismu papež Jan Pavel II. Jsem si jistý, že by se před Putinem neohnul, naopak by ruský terorismus tvrdě odsoudil.

Možná by měl někdo papeži Františkovi připomenout, že existence suverenity Vatikánu a nadřazený postoj katolické církve nad jinými jsou postaveny na lži a podvodu. V půli 8.století nechali římští biskupové vyrobit soubor padělků zvaných Konstantinova donace. Falza měla dokazovat, že císař Konstantin Veliký v roce 314 potvrdil papeži Silvestrovi I. a všem jeho následníkům nárok na nadvládu nad Římem a celou Západořímskou říší a také nadřazenost katolické církve na ostatními křesťanskými církvemi. Že jde o padělky, bylo prokázáno v 15. století, nicméně Vatikán podvod popíral ještě další čtyři století s tím, že jejich pravost byla uznána v „dobré víře“, latinsky bona fide.

Byla poraženecká slova starce s bílou tiárou na hlavě pronesena opět v dobré víře? Samozřejmě, jak jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + 4 =