Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Nechcete Leninský krém?

Včera jsem se stal aktérem otřepaného vtipu, kdy přijde chlap za doktorem s tím, že chce vyléčit chamtivost. Dokto odpoví, že mu předepíše nějaké prášky, načež dotyčný skočí lékaři do řeči volaje „Super, ale chci hodně prášků, hoodně prášků“

S přibývajícími lety si připadám jak starý kořen, trouchnivějící peň, na které začínají rašit různé výrůstky a vysychá a loupe se mu kůra. Po neúspěšných pokusech s různými doporučenými mastmi, abych uvedl pokožku svého ustupujícího bezvlasého čela do stavu, kdy mohu důstojně předstoupit na besedě před fanoušky Trujkuntu a pokřtít novou knihu, jsem se rozhodl, že se obrátím na odborníky. A tak jsem v pondělí zaskočil do místní dermatologické ambulance, kterou mám v podstatě za rohem, abych zjistil, že se musím nejprve objednat. Naštěstí jsem chytl termín ještě v tomto desetiletí, nicméně sestra si vyposlechla mé trápení a poradila mi, ať si koupím v lékárně krém podivného názvu. Nejprve jsem zaslechl „Leninský krém“, tak jsem se zasmál a nejapně se zeptal, zda jde o mast na balzamování Vladimíra Iljiče. Sestra na mě pohlédla jako na idiota a pomalu a zřetelně mi vyhláskovala, že jde Lenienska krém, údajně výborný na velmi suchou kůži a tak vůbec. Ihned jsem zamířil do apatyky.

Zřejmě jde o žádaný výrobek, neboť jej v řadě přede mnou kupovala moje neteř pro dvouletou dceru Zuzankou. Mast se však vyrábí přímo na místě, takže jsme si museli počkat. A tak jsem si zaskočil do Bajusza po čtyry grahamove rožki a dva krepliki. Po návratu mi lékárnice sdělila, že zázračná mast je na světě. Neteř už ji nakoupila a jestli prý nechci zbytek, že toho vyrobili o něco víc. Kombinace touhy se okamžitě zbavit problému, chamtivosti a milého kukuče mladé lékárnice způsobily, že jsem kývl podobně jako v masně, kdy souhlasíte s dekem šunky navíc. Můj jinak bystrý mozek, který vymýšlí složité detektivní zápletky zcela nepochopitelně selhal. Zřejmě bych v danou chvíli koupil i živou lamu, kdyby jim zbyla. Odešel jsem s koflíkem zvícím malého vědra naplněným třemi sty gramy Leniensky krému. Příčetnost mi naskočila až doma, kdy mi došlo, že tohle množství spotřebuji tak za deset let, když se budu mazat dvakrát denně od hlavy až patě. Hromadu bílé hmoty jsem si navíc pořídil bez toho, abych si ověřil účinnost sestrou dermatoložky doporučené masti! Dnes jsem lékárnu navštívil znovu. Bylo mi řečeno, že co se jednou v apatyce vyrobí a vydá již nelze vrátit. Krém nejsou těsné boty. Expirace masti je údajně půl roku.

Á propos, nemáte zájem aspoň o dvacet gramů zázračné Leninské masti? Věnuji zdarma, samozřejmě. Je vskutku zázračná. Funguje i na blbost. Doporučuje devět zdravotních sester z deseti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × four =