Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Špatné konstelace

Konec světa má údajně nastat v okamžiku, kdy se všech osm planet sluneční soustavy obíhajících kolem Slunce seřadí na eliptických drahách do zástupu. Nejblíže bylo lidstvo zániku 5. května 2000, kdy stály za sebou Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter a Saturn. Kromě toho, že Lotyši porazili Rusáky 3:2 na MS v hokeji se však ten den nic významného nestalo.

Mnohem víc než planetární uspořádání ve mě vzbuzuje obavy polická konstelace, respektive vztah nějakých objektů vůči sobě navzájem. Ke špatné konstelaci na mezinárodní úrovni se schyluje letos 5. listopadu, situace se může zhoršit, alespoň v Česku, na podzim následujícího roku. Nejčernější scénář pak může nastat v roce 2027 po volbách ve Francii. Tehdy se mohou mezi čtyřicátou a padesátou rovnoběžkou za sebou seřadit Trump, Marine Le Pen, Babiš, Fico, Orbán, Putin a Si Ťin-pching. Sice se říká „nestahuj kalhoty, když brod je ještě daleko“ či „nejblbější smrt je z vyděšení“. Nicméně souboj o Bílý dům mezi dvěma staříky, z nichž jeden je vetchý a dementní, druhý arogantní sebestředný hulvát, který už dnes prostřednictvím svých straníků blokuje finanční pomoc napadené Ukrajině, která se brání ofenzívě vraha Putina z posledních sil, mě zneklidňuje. Trump navíc vyhrožuje Evropě, že ji nechá vojensky na holičkách, kdyby došlo k nejhoršímu a skřet z Kremlu by stál s tanky v Užhorodu. Nabubřelý starý trotl, který je schopen pro své ego a zájmy pravicových mocenských kruhů přivést USA na pokraj občanské války, na jedné straně, na druhé prťavý zločinec z Kremlu, který vymyl mozky všem generacím obyvatel obří benzinky převlečené za stát. A my trčíme někde uprostřed vedeni vládou, která dělá všechno proto, aby se stal znovu premiérem prostý miliardář od vedle, prolhaný idiot, agroboss, který si myslí, že kráva vyrábí mléko v žaludku. Slovensku pak bačuje Putinův rektální speleolog Fico, jehož ministr zahraničí si potřásá rukou s ruským ministrem terorismu Lavrovem. Nad tím, co se děje pod Tatrou zůstává rozum stát. A nejhorší na tom je, že mezi námi žijí tací, kteří minimálně konstelaci Trump, Babiš, Fico, Putin fandí.

No nic, mluvě/píše ze mě vztek. Žlučí mi hýbe především Trump a jeho bezohledné sabotování pomoci bojující Ukrajině. Stává se tak spoluzodpovědným za smrt statečných obránců a civilistů v ostřelovaných městech.

Co už? Je tady jaro, tak zvesela, bude líp. Jsem mizerný planetární i politický prognostik. A brod je ještě…daleko?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − 10 =