Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Velká úleva

„Mám radost. Mé srdce krouží jako jestřáb,“ jak říkával čejenský náčelník Stará stanová kůže. Sauron byl v boji o Hrad poražen. Českým prezidentem se od března stane Petr Pavel. Včera před pátou se sice stmívalo, ale v Česku jako kdyby vyšlo slunce. Radost znásobuje fakt, že dosavadní okupant sídla českých králů bude přemístěn na vejminek, který si nechal postavit v Lánech.

Při včerejším rozhovoru Pavla v budově Národního muzea s redaktorem Kubalem, který se culil jak nevěsta po svatební noci, jsem naplno pocítil úlevu. Po dlouhých deseti letech tam neseděl chlastem zdevastovaný sebestředný stařík, který by všechny poučoval a urážel, ale fešný chlap v plné síle, který se nepředváděl a hovořil klidně a rozumně, nevypadal jako psychotický deprivant, ale působil můj ty Bože normálně. Měl jsem pocit, že jsem se probudil v nějakém jiném světě, kterým byl po dvacet let skryt a čekal, až jej někdo znovu objeví. Fantasta Däniken by možná nazval včerejšek návratem do budoucnosti. Ve srovnání se Zemanem, vypadal Pavel jako mimozemšťan, který zde přistál, aby nám připomněl, co jsme před dvěma dekádami ztratili. Hrdost na hlavu našeho státu. Těším se, až nás na mezinárodních setkáních bude reprezentovat tento muž, nikoliv jízlivý dědek na kolečkovém křesle a s čvaňhákem v hubě. Potenciální exulanti v případě, že by volbu vyhrála ta fízlovská kreatura, se včera bezpochyby z úlevy opili. Nicméně den by se neměl chválit před večerem. Uvidíme, zda se z generála stane spása. Zárukou je pro mě paní podplukovnice v roli první dámy, u níž nepochybuji, že si mužíčka srovná, kdyby mu sláva stoupla do hlavy a začal dělat blbosti.

Pobavily mě také reakce vrcholných členů vlády, Fialy, Vystrčila a Pekarové, na nichž jsem, alespoň já, vypozoroval záchvěvy nejistoty. Generál nebude žádné ořezávátko, které jim automaticky odkývá vše, co mu předloží. Bývalý velitel alianční armády s kamennou tváří vládu klidně postaví hezky do latě, pokud bude tak nerozhodná a chaotická jako dosud. Fiala a spol. ztratili na Hradě osobu, vůči níž se mohli vymezovat a dělat se lepšími, než ve skutečnosti jsou. Otázka „Kde to vázne s dodávkami léků, dámy a pánové?“ bude znít od rovného chlapa s velkým mandátem od voličů jinak než od manipulativního opilého vševěda ovládaného jeho proruskou kamarilou. Také Sauron, nezalezl pod šutr. Pořád má dost sil a vlivu. Nicméně se těším, až se popere s moravským Japoncem o zklamané nacionalisty, mírotvůrce a frustrované kritiky současné vlády z řad levice či pravice. Prostý miliardář od vedle zahájil kampaň do poslanecké sněmovny v okamžiku, kdy zjistil, že se na Hrad neprolže.

Jinak jsem hrdý na Jablunkov a okolní obce (vyjma Hrčavy, Horní Lomné či Nýdku) kde vyhrál Pavel, byť v Bukovci jen o jeden jediný hlas. Naopak mě zklamal rodný Třinec, který prostřednictví svých detektivek tak vytrvale adoruji. Asi majora Sarana přestěhuju…😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen − two =