Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Svatý Miloš

Dosluhujícímu prezidentovi Zemanovi lze vytýkat kde, co. Alkoholismus, pomstychtivost, hulvátství, zlomyslnost atd. Co mu však nelze upřít jsou nadprůměrná inteligence a češství ve smyslu chápání dějinného kontextu, tradic a kultury.

Když si na okamžik představím, že by sídlo českých panovníků obsadilo to tupé, arogantní a zlodějské hovado původem z Bratislavy, tak mě hrůza jímá. A takových nás jsou dva miliony. Po včerejší debatě Pavel versus Babiš na ČT pevně věřím, že i víc. Nedělní předvolební duel, který díky prostému miliardáři od vedle osciloval mezi horrorem a groteskou, byl určen jen otrlým divákům se sklony k masochismu. Mnozí známí to bez alkoholu nezvládli. Jasnozřivý dramaturg správně zařadil jako následující pořad komedii Jáchyme, hoď ho do stroje. Chocholoušek by se tentokrát nespletl.

Bezskrupulózní marketér Prchal, který chce světu předvést, že na Hrad protlačí i Pepka Vyskoče, poradil svému chlebodárci, ať naskočí do odmítnuté debaty, protože jeho soupeř je hendikepovaný horečkou. Instrukce zněly jasně. Útoč, bezostyšně lži, mel páté přes deváté, a především omílej fráze „mír, hrozba války a kandidát špatné vlády“. Generál Pavel i přes virózu zachoval až nadpřirozený klid profesionálního vojáka. Většina jeho příznivců, kteří debatu zvládli dokoukat, by tu odpornou kreaturu dávno umlátila židlí. Hlášky jako „Měl byste se kandidatury vzdát a místo přenechat mě“ nebo “Mě StB terorizovala…hlídala mě, abychom nekradli“ sice vzbuzovaly smích, ale za slova o tom, že by při hypotetickém napadení Polska a Pobaltí, jako prezident nevyslal aliančním spojencům na pomoc armádu jsem se málem propadl hanbou. Otřesné, hanebné. Ten oposum je schopen říct pro to, aby se zavděčil svým zastrašeným voličům, cokoliv, jen aby vyhrál.

Problémem Česka je mlčící salámová množina obyvatel, která držela hubu a krok zalezlá za bukem už za komoušů. Babiš se snaží hovořit řečí jejich kmene. Podobné nesmysly melou někteří opilí chlapi v hospodě či některé ženské ve frontě na mouku v akci. Snad se mezi nimi našli takoví, kteří včera viděli v přímém přenose absolutní neschopnost jejich oblíbence vykonávat funkci hlavy státu a prohlédli. Totéž platí o mladých voličích Nerudové či Fischera, které od volby Pavla odrazoval vyjednavač koalice z komanči Kalousek a jemu podobní pokrytečtí moralisté.

P.S. Tipuji, že se včera při sledování včerejší debaty vyděsil i Babišův podporovatel Zeman, pro kterého byly armáda, národní bezpečnost a závazky v rámci NATO vždy jednou z priorit. Tedy za předpokladu, že jej Mynář s Ovčáčkem po Večerníčku neuložili do postele.

2 komentáře u Svatý Miloš

  • Petře,
    jsem v tomto regionu náplava (už 38 let) a vím, že ne vždy se shodnu v názoru na některé polsko-české, česko-polské nazírání na historii. Ale jsem velmi rád za včerejší slova Babiše o tom, že by Polsku nepomohl vojensky. Doufám, že tato arogance nezůstane bez odezvy a u našich polských spoluobčanů dojde k prozření. Doufám, že půjdou k volbám a vyjádří svůj názor svým hlasem proti hradnímu kandidátovi. Vydržme, bude líp. V

  • Ahoj, Láďo
    Máš pravdu, ale nevím, kolik polských spoluobčanů volilo Babiše. Pokud jsou, a pár jich znám, tak by bylo fajn, kdyby prozřeli a uvědomili si, jaký prolhaný a nekompetentní rádoby diplomat by mohl mluvit i za ně, co by občany ČR. Ale z logiky věci je babišovců víc mezi většinovými Čechy, alespoň co se Jablunkovska týče. Co tak občas slýchám kolem sebe, a ty určitě taky, tak zaryté příznivce Babiše nepřesvědčí nic. Přesto věřím, že Pavel zvítězí a bude konečně klid. Tedy aspoň relativní. S Janou teď hlavně musíme v sobotu k urně dovézt mamu, která Babiše upřímně nenávidí a stresuje se, že by to mohl vyhrát. Kdyby byla zdravá, tak by se tam vydala sama (bydlí teď u segry a má to do STaRSu daleko), Bohužel už špatně chodí, nohy ji moc neslouží. Ale jak říkáš, bude líp 🙂 Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × five =