Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Babišovy kulky

„Dnes ráno mi ochranka předala obálku adresovanou mé ženě Monike, v níž byl ostrý náboj a anonymní vzkaz plný urážek,“ řekl včera na tiskovce s výrazem tragéda prostý miliardář od vedle. Jistě, mafiánský způsob zastrašování praktikovaný během prezidentské volby Klause roce 2008, je odporný a trestuhodný. Nicméně…

V sobotu, jak známo, pošta nechodí, takže pachatel musel obálku doručit osobně či prostřednictvím kurýra. Pochybuji, že před Čapákem stojí budka s dopisní schránkou a s nápisem „Babišovi“. Neustále pronásledovaný člověk dehonestovaný polistopadovým kartelem si bezpochyby léta platí ochranku, nejlépe rovnou celou bezpečnostní agenturu, miliardářovo sídlo pak jistě střeží několik kamer. Z čehož vyplývá, že musí existovat nějaký záznam, který doručovatele zachytil. Druhou možností je, že dotyčný prostě zazvonil u dveří či na vrátnici a předal dopis členovi ochranky. Ten by jej měl legitimizovat, případně zaznamenat kurýrní službu. Alespoň tento postup předpokládám. Pokud se tak nestalo a stráž sídla převzala dopis jen tak, připomíná mi to scénu z komedie Bláznivá střela, kdy uniformovaný strážný přebral od kurýra budík s ruličkami dynamitu. Babišova mluvčí následně sobotu popřela a uvedla, že zásilka přišla už ve čtvrtek, což z taktických důvodů zamlčeli?!? Představuji si ochranku, kterak tři dny dumá nad dopisem s bouličkou, aniž by jej oskenovala rentgenem. Bezpečnostní agentury rekrutují své členy vesměs z řad bývalých policistů. Sekuriťáci najatí Babišem musejí zřejmě pocházet z četnické stanice ze Švejkovy Putimi a velí jim vachmajstr Flanderka, že kulkonosiče nezadrželi okamžitě.

Společně s Donutilem si také kladu otázku „A komu tím prospějete?“. Voliči Petra Pavla mají podle výzkumů vyšší vzdělání, jsou mladší a z měst. Což nevylučuje, že se mezi nimi nenajde nějaký idiot, který chtěl kulkou v dopise zastrašit člověka, který se nezalekl ani spolupráce s obávanou komunistickou státní bezpečností. Člověka s průměrnou inteligencí by mělo napadnout, že čin bude v současné vyhrocené atmosféře kontraproduktivní. Pokud je schopen pomatený důchodce, příznivec SPD, kácet stromy do kolejiště a svádět to na migranty, kde je psáno, že dopis s kulkou neposlal nějaký hlupák z řad Babišových voličů? Anebo v tom má prsty „Mára“ Prchal, Babišův Goebbels, bezpáteřní marketér, který nechal vyrobit „mírové“ billboardy několik dní před prvním kolem volby, neboť je jasné, že se v noci z patnáctého na šestnáctého ledna nevymyslely, graficky nezpracovaly a nevyrobily. Tohle by nestihla ani Mafra.

Nevím, jaký bude mít kauza „Babišovy kulky“ dopad na voliče generála Pavla a výsledek prezidentské volby. Doufám, že žádný. Je však jasné, že současnou situaci vyhrotil Babiš. Jen on je schopen zneužít ve svůj prospěch svou rodinu. Osobně se divím, že Moniku s dětmi už dávno neodvezl do bezpečí na Krym.

1 komentář u Babišovy kulky

  • It looks like Comrade Babic is seeking some sympathy and diverting from his recent bad press. Maybe he needs to stand down and let General Pavel do what is both right and proper for the Czech republic.

    It is indeed sad that Babic is having to resort to such measures to gain publicity and some support from his dwindling band of followers!

    As a foreigner living in this fine country I have little in the way of advice for him apart from knowing when a better and more experienced man such as General Pavel is perfectly suited for the role of President.

    The truth will set you free!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × one =