Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Představy aneb prezident úklidové čety

Pokud chci zvítězit, nemám ve zvyku si vytvářet plán B. To znamená, co budu dělat, když neuspěji. V případě, že mi na něčem skutečně velmi záleží, neumím myslet dvoukolejně. Možná jsem lehce slabomyslný a odmítání vytvářet si záložní plán je toho příznakem, těžko říct. Ze zkušenosti však vím, že bych se přivodil depresi. Popravdě mě zatím ani na sekundu nenapadlo, že by se ta onuce jménem Babiš mohla stát českým prezidentem. Obzvlášť poté, co loni oznámil kandidaturu generál Pavel.

Vyčítat našim spoluobčanům na Jablunkovsku, Třinecku a zejména Karvinsku, že hromadně volili prostého miliardáře od vedle, je zbytečné. Taktika arcilháře a podvodníka, že když něco dvakrát slíbím, tak jako kdybych to udělal, a že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, vychází. A nejen na východě Česka. Chudým a upracovaným Gorolům byla vždy košile bližší než kabát, měli raději vrabce v hrsti než holuba na střeše. Smrádeček, ale teploučko. To je náš region. Doporučil bych všem Babišovým voličům, nejen v Gorolii, ať si srovnají povolební reakce Petra Pavla a Andreje Babiše, a představí si je jako reprezentanty našeho státu. Na jedné straně důstojný, klidný a srozumitelný charismatický muž, z něhož vyzařuje síla a rozhodnost. Na druhé straně směšný, ukňouraný mužíček, který pomateně a ublíženě blábolí českoslovenštinou a lživě obviňuje všechny, kteří mu šlápli na kuří oko. Z Babišova povolebního vystoupení, které vstoupí do dějin, podobně jako projev soudruha Jakeše v Červeném Hrádku, nebylo jasné, zda kandiduje na prezidenta nebo na post šéfa úklidové čety toalet na hlavním nádraží v Praze.

Babiš už včera vyrukoval s podlou kampaní a označil generála Pavla za válečného štváče a sebe sama za mírotvůrce, který má číslo na Macrona, a ten zas na Putina, vrah z Kremlu pak má určitě číslo na mobil Kim Čong-una. Diplomat Babiš všechny svolá do Prahy a zajistí světový mír. Jen člověk, který nikdy ve skutečné válce nebyl, si myslí, že voják baží po krveprolití. Je to totéž, jako kdyby řekl, že doktor touží po nemocných, hasič po ohni či policista po zločinech. Čeká nás dvoutýdenní bitva o hodnoty. Zoufalý Babiš se ve snaze očernit Pavla dopustí všech myslitelných podlostí. Generál však zvítězí a my s ním.

O tom nepochybuji.

P.S. Pavlovým marketérům, novinářům či vlivným politikům bych doporučoval konečně opustit témata Babišova fízlování pro komunistickou tajnou policii a kauzu Čapí hnízdo. To už dnes nikoho nepálí. Mě osobně by víc zajímalo Babišovo byznysové přátelství s gangstery Krejčířem a kmotrem Mrázkem či uplácení vládních politiků v čele s bývalým premiérem Grossem, nechť je mu země lehká. To vše pod ochranou Miloše Zemana.

2 komentáře u Představy aneb prezident úklidové čety

  • Well said Petr,

    I feel voting for a man who is so rich that he needs still a position in government to be fulfilled is a danger to the country. More so he was acquitted, not found innocent, ergo there was some evidence of his criminal actions.

    I do not trust someone who uses holding companies and false accounting to ensure he is financially secret.

    General Pavel is a respected soldier who has served his country and has so much loyalty.

  • The battle for the fate of Middle-earth is coming. Sauron desires the ring of power. Gondor, Rohan, elves and hobbits must unite and win! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + sixteen =