Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Postřehy ze superdebaty

Včera proběhla v České televizi debata prezidentských kandidátů. Dramaturgové ČT ji bůh ví, proč nazvali „superdebatou“. Výraz super není stupňování přídavného jména velký. Znamená báječný, kvalitní či výborný. Ani jedno ze synonym neodpovídalo tomu, co se dělo v budově Národního muzea v Praze.

Nepochopil jsem pointu formátu 6+3 zvoleného podle šancí postoupit do druhého kola. Tzn. Hilšer, Bašta, Fisher, Středula, Diviš, Zima proti Pavlovi, Nerudové a duchovi Babiše, kterému jeho marketéři poradili taktiku promlčet se do druhého kola. Škoda, mohla být aspoň sranda. Svým vystoupením by zcela jistě konkuroval útočnému naspídovanému Divišovi, který občany Česka překvapil pouze tím, že skutečně existuje, a blábolícímu Baštovi, který budil dojem, že se mentálně nachází na jiné planetě. Ostatní se drželi spíše zpátky. Až na odboráře Středulu, který chlapácky oznámil, že se kandidátské taškařice odmítá dále účastnit. Rázně a tvrdě odsoudil favority s komunistickou minulostí a deklaroval podporu Nerudové. Kdyby se tam Babiš nacházel i fyzicky, tak by mu možná jednu fláknul. Hilšer působil jako třídní šprt, Bašta adresoval své lži všem dezolátům, Fischer debatu zvládl, ale na mě i nadále působí jako kluzký moralizátor, brr. Zima, který vstoupil do KSČ před maturitou, byla zaměnitelný za figurínu z vosku. Podnikatel Diviš se před debatou nastřelil perníkem. Tvrďák Středula reagoval výborně, ale mám obavy, že své voliče přihrál spíš Babišovi než Nerudové. Bývalá rektorka, sympatická a kompetentní, se ocitla v defenzivě kvůli nejasnostem kolem vydaných doktorátů. Do kouta ji nevybíravě zatlačil k mému nemilému překvapení i moderátor Řezníček. V mých očích zvítězil Pavel. Generál mluvil klidně, stručně, věcně a pragmaticky („mír je iluze“), neexhiboval. Opět mi potvrdil, že jde o člověka schopného zvládnout krizové situace. Generál se pod tlakem nezhroutí, neustoupí, naopak zachová rozvahu, klid, ale také rozhodnost.

Vůbec se Babišovi nedivím. Vedle Pavla, Nerudové, Fischera, Středuly či Hilšera se Zimou by vypadal jako nekompetentní idiot, kterým také je.

P.S. Bohužel disponuje miliardami, médii a geniálními marketéry. Čerstvý osvobozující rozsudek v kauze Čapí hnízdo (který mě dost zneklidnil) pár dní před volbami je famózní tah. Nepochybuji, že uplacený a skvěle sehraný. Před mezinárodní blamáží a mnohaletou noční můrou nás může spasit jen člověk, který velel záchraně ostřelovaných francouzských vojáků. Velmi by také pomohlo, kdyby se Hilšer s Fischerem vzdali kandidatury, aby neblokovali demokratické hlasy pro Pavla s Nerudovou. Situace je vážná. Na druhé straně, nejtrapnější smrt je z vyděšení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − 6 =