Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Křižník Maxipes Fík

V posledních dnech poskytlo Česko bojující Ukrajině svou nejmocnější zbraň. Cimrmanovský humor ční vysoko nad tanky sovětské výroby odeslané ministryní Černochovou. Recesistická „Petice za vyhlášení referenda o připojení Kaliningradu k České republice“, která momentálně rozesmává půlku Evropy, ťala RuSSáky do živého. Nic nezabolí víc, než když se vám někdo bohapustě vysmívá, zesměšňuje vaše marné snahy a demaskuje absurdní protiprávnost vašeho počínání. Včera jsem petici podepsal.

Útok „Smějících se bestií“, jak Čechům říkali za protektorátu Němci, odstartoval vtipný tweet anonymního Poláka o rozdělení ruské enklávy mezi Polsko a Česko, který zcela vážně komentovaly pobouřené proruské weby. Poté co vtípek sdílel europoslanec Zdechovský s podtitulkem „Pak nemilujte Poláky“, reagoval český satirický web AZ247.cz a založil petici. Ta si nyní žije svým vlastním životem. Přibývá podpisů a žertovných glos a koláží. Nejvíc mě asi rozesmáli jásající krteček, myška a další müllerovská zvířátka s podtitulkem „Radostní obyvatelé Kalingradské oblasti po jejím připojení k České republice“ a polské koláže letadlové lodě „Karel Gott“ vyrážející z královeckého přístavu do vod Baltického moře a ponorka „Helena Vondáčková“ vybavená balistickými střelami „Rumcajs“. Poláci se také těší na společné česko-polské námořní cvičení.

Jako milovníka historie mě těší, že se celý svět dozvěděl, že Královec založili v roce 1255 křižáci na počest českého krále Přemysla Otakara II., který během své křížové výpravy proti pohanským Prusům rozdrtil v prosinci 1254 v tamější neznabohy v bitvě u Rudavy.

Chorvatsko truchlí, neboť přístup k moři máme jistý. Dopředu víme, že 98,8 procent voličů budoucího Královeckého kraje bude v referendu hlasovat pro vystoupení z Ruské federace a připojení k České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 3 =