Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Chudák Hayato

Po třiadvacetihodinovém maratonu byla včera večer poslanci odhlasována důvěra vládě. Doporučil bych našim kriminalistům používat záznam z jednání ve sněmovně při výslechu podezřelých z vraždy. Padouch by přiznal i zastřelení Franty Mrázka, rozčtvrcení Otýlie Vranské a ubodání Václava III. Bývalá vláda předala té nové Česko ve finančním, energetickém a společenském rozvratu se státním dluhem větším než ega Zemana a Klause dohromady.

Délkou trvání rekordní schůzi odstartoval premiér distingovaným třiceti minutovým projevem, ve kterém představil vládní priority, ale nesdělil nic o příjmech do státní kasy. Následovaly hodinu a půl trvající sebechvála, urážení poslanců a obviňování vlády v podání trestně stíhaného expremiéra a expráskače Babiše a o pár minut delší bláboly a podlé invektivy Tomia Okamury, který i posléze nepřetržitě pálil do trhliny ve zdi nové vlády, přesněji do hlouposti prvních dvou mužů hnutí STAN. Perličkou japonského Moraváka bylo obvinění Pekarové Adamové, která údajně urazila exdisidenta ve službách SPD Baštu, slovy „vy jste nebyla ani ve vězení, ani jste nepodepsala Chartu 77.“ Na absurdní žvást adresovaný šéfce sněmovny, která se narodila v roce 1984, stejně jako jiné výroky nabubřelého Tomia reagovaly všechny zpravodajské weby a osoby na Twitterech titulky „Okamura řekl/sdělil/obvinil atd.“ Přitom v poslaneckých lavicích lidovců se hanbou propadal jeho bratr Hayato, který je naopak ztělesnění slušnosti. Komentátoři v drtivé většině nerozlišovali mezi Jasoněm a Drsoněm a nekladli před příjmení křestní jméno. Nelze nevzpomenout na Haškova poručíka Duba, který se táže Švejka, zdali má bratra, a jestli taky takové hovado jako on. Chudák Hayato.

To jmenovci Fialovi jsou na tom o mnohem lépe. Foglarovského Petra zlidštil odposlechnutý výrok „Mě už to sere“, jeho bývalý spolustraník Radim dělá, bohužel, advokáta svému grobiánskému šéfovi Tomiovi. Navenek jsou slušní jsou oba. Zajímavé duo jmenovců představují Válek – Válková. Echt Brňák s vizáží pohádkového mužíčka exceluje nepochopitelnými výroky a bývalá spolupracovnice komunistické zrůdy soudce Urválka, který poslal na smrt Horákovou, včera se slzou v oku poděkovala za důvěru bývalému agentovi bolševické státní bezpečnost.

Obdivoval jsem premiéra Fialu, který po třiadvacetihodinovém marasmu všem poslancům s klidným úsměvem poděkoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + 20 =