Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol
Rubriky

Palermo

Ve filmu Batman Temný rytíř zazní na závěr věta “Budeme ho pronásledovat, protože to unese. Je to hrdina, temný rytíř”. Parafráze na tento hit by v politickém filmu Andrej Český premiér, který nám běží před očima, mohla znít “Budeme ho trestně stíhat, ale jemu to projde. Není to hrdina, je to temný zbabělec”.

Včera přinesla TV Seznam šokující reportáž novinářů Slonkové a Kubíka, kteří vypátráli misto pobytu Babišova syna, kterého policie nemohla dva roky najít a vyslechnout v Kauze Čapi hnízdo. Také jej vyzpovídali. To, co Babiš junior vypověděl je děsivé, skoro neuvěřitelné a také smutné. Dosud se vědělo pouze to, ze syn premiéra, který v inkriminované době spoluvlastnil “Čapák”, není schopen na základě psychiatrického posudku vypovídat a že poslal policii e-mail, kterým ji informoval o svém únosu. Policie nic nezjistila a případ omezení svobody uzavřela. Babiš mladší nyní řekl novinářům, že v souvislosti s kauzou Čapi hnízdo něco podepsal, ale neví co, také, že jej otec nechal odvézt na Krym proti jeho vůli, aby zmizel kvůli trestnímu stíhání tatínka. Juniora vezl na Ukrajinu a tam jej držel manžel autorky posudku, jinak političky ANO, která má na Andreje “telefon”. Dotyčný pan Protopopov vypadá jako nabušený vymahač dluhů a šel z něj strach i z obrazovky. Když o něm syn premiéra hovořil, evidentně se bál. Bylo mi ho upřímně líto. Vzpomněl jsem si, jak loni jeho otec přísahal na zdraví svých děti a lhal o vlastnictví farmy proto, aby chránil rodinu..

Teď to vypadá tak, že prostý miliardář odvedle zneužil psychické nemoci syna a udělal z něho bílého koně, aby mohl ukrást padesát milionů korun. Ten, kdo si dosud myslí, ze v kauze Čapí hnízdo nešlo o dotační podvod je buď naivní, hloupý nebo kariérista v řadách hnutí ANO. Jsem přesvědčen, že Babišovi poslanci v Jablunkově, kteří s pouhými dvěma mandáty získali funkce místostarosty a radního, si myslí přesně totéž, co já. Přiznám se, že tomu nerozumim…

Ve všech vyspělých demokraciích by takový premiér okamžitě s hanbou odstoupil a spolupracoval s orgány činnými v trestním řízení. Kdyby něco takového prováděl vysmívaný Sobotka, byl by lynčován davem demonstrantů…

Českým voličům a příznivcům hnutí ANO zřejmě nevadí, že jsme se propadli do mafiánských 90. let. Můžeme ho stíhat, ale jemu to projde..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nine + 13 =