Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu … Gogol

Archiv pro měsíc: Srpen 2023

Atletický pád Berlína

Včera skončilo mistrovství světa v lehké atletické v Budapešti. Nádherný týden plný dramatických soubojů a skvělých sportovních výkonů s jedním světovým rekordem jako třešničkou na dortu. Moje milovaná královna sportu nadělila sto čtyřicet sedm medailí šestačtyřiceti zemím světa.

Česko v… Celý příspěvek

Sobota na houpačce

Někdy jsou dny, které se, co se týče emočních prožitků, podobají opevnění hradu Kost. Jindy mají podobu křivky srdečního rytmu na obrazovce elektrokardiogramu. Takovou sobotu a prvních pár hodin neděle prožil autor těchto řádků.

Dopoledne mě zasáhla smutná zpráva, že… Celý příspěvek

Vykoupení

Fremmer je německy cizinec. JUDr. Robert Fremr je soudce specializovaný na trestní a mezinárodní právo. V letech 2012-2021 byl členem Mezinárodního trestního soudu v Haagu. Od roku 2018 dokonce jeho místopředsedou. Vyšší meta už snad pro právníka neexistuje. Soudil zločince,… Celý příspěvek

Bo to říkal Franta

Zdá se , že v Česku ubývá sympatizantů napadané a Putinem brutálně decimované Ukrajiny a přibývá obdivovatelů Ruska. Cítím, že se množí i v mé „širší“ blízkosti. Je mi z toho smutno.

Argumenty rusofilních mudrlantů z různých sociálních skupin bývají… Celý příspěvek

Toulky s Horou

„Svět je plný špatných básníků,“ napsal Milan Kundera. Chtěl tím vyjádřit, že dnes píše kde kdo. Něco o tom vím. Jsou literární kopečky, kopce a hory, mezi něž patřil můj drahý přítel, který za bolševika publikoval pod pseudonymem Hora. Pro… Celý příspěvek